NASZE PRODUKTY

Wyroby ze stali Corten

Blacha CORTEN to produkt wykonany ze stopu stali. Jest on przede wszystkim wytrzymały i odporny na niesprzyjające czynniki atmosferyczne, nie wymagający dodatkowej konserwacji.

Pod wpływem czynników atmosferycznych na powierzchni blachy wytwarza się brązowo-pomarańczowy nalot, który przypomina rdzę. Uzyskana w ten sposób powłoka ochronna spowalnia proces korozji, wydłuża żywotność materiału, a równocześnie zapewnia ciekawy efekt dekoracyjny.

Corten

Wyroby ze stali Corten

Wyroby ze stali Corten dostarczane są w stanie surowym bez rdzawego nalotu. Nowa blacha nie wygląda tak atrakcyjnie jak na pokazowych zdjęciach z realizacji – ponieważ jest to świeżo wyprodukowana blacha w kolorze stalowym.

Proces powstawania nalotu przebiega stopniowo, trwa około 4-5 miesięcy po wystawieniu produktu na działanie czynników zewnętrznych, na które wpływa miejsce ekspozycji, jakość powietrza, warunki atmosferyczne itp. Powierzchnia pokrywa się rdzawym nalotem (patyną), który zmienia odcień wraz z upływem lat, dzięki temu każdy produkt jest unikatowy. Pojawiający się na powierzchni wyrobu charakterystyczny  nalot stanowi jednocześnie ochronę przed dalszą korozją. O ile w środowisku zewnętrznym warstwa ta wykształca się samoczynnie, o tyle przedmioty przeznaczone do użytku wewnętrznego wymagają zabiegu sztucznego patynowania.

Możemy zaproponować Państwu wykonanie ze stali Corten produktów dekoracyjnych do aranżacji ogrodu, takich jak:
– donice, grille, stoliki, fontanny, paleniska, stojaki na drewno, rzeźby itp.

Realizujemy indywidualne projekty.

Nasze realizacje:

KONTAKT

KONTAKT Z NAMI

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące szkolenia zapraszamy do skorzystania z formularza. Postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania w najkrótszym możliwym terminie.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę DUETMETAL M. SZCZEPAŃSKI, T. WOJTYCZKA SPÓŁKA CYWILNA z siedzibą w ul. Fabryczna 7, 41-400, Mysłowice NIP: 2220917799, w celu uzyskania odpowiedzi na przesłane zapytanie.